Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս տոնական այս օրվա՝ Աշխատանքի և Աշխատավորների միջազգային օրվա կապակցությամբ։
Աշխատող մարդը ցանկացած հասարակության զարգացման ու առաջընթացի խթանիչ ուժն է և աշխարհի տարբեր երկրներում, այդ թվում՝ Հայաստանում նշվող մայիսմեկյան այս տոնը ևս մեկ առիթ է գովաբանելու և կարևորելու աշխատավոր և արդյունք ստեղծող մարդուն։
Այս տոնը հատկապես հոգեհարազատ և սրտամոտ է հայ ժողովրդին, քանի որ դարեր ի վեր հայը իր համառ և քրտնաջան աշխատանքով է կերտել իր ինքնությունը, պահպանել ազգային ավանդույթներն ու ամրապնդել իր լինելիությունը՝ իր մեջ ունենալով այն հստակ գիտակցումը, որ հենց աշխատանքն է մարդու կատարելագործման, անընդհատ զարգացման և բարեկեցության հիմնաքարը: Այսօր էլ այս պարզ գիտակցումը ընդունելով միայն կարող ենք հասնել մեզ համար ցանկալի եւ շոշափելի արդյունքների՝ ստեղծելով հիմնարար ու մնայուն արժեքներ:
Ուստի, ցանկանում եմ Ձեզ ըստ արժանվույն գնահատված, ձեր իսկ հմտություններին ու ունակություններին համապատասխան այնպիսի աշխատանք, որը կխթանի ձեր ստեղծագործելու եւ ներքին պոտենցիալը բացահայտելու մղումները եւ բարենպաստ պայմաններ կստեղծի արժանապատիվ կյանքի կառուցման եւ մեր համայնքի շենացման ու հզորացման գործում սեփական ներդրումն ունենալու համար։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ գարնանային այս գեղեցիկ օրվա կապակցությամբ` բոլորիս մաղթում խաղաղ երկինք, հետաքրքիր ու ստեղծարար աշխատանք և ամենայն բարիք: