Հայոց բանակի հարգելի՛ հրամանատարներ, պարոնայք սպաներ և զինվորներ
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի կազմավորման 32–րդ ամյակի առթիվ շնորհավորում եմ բոլորիս։
Հայոց բանակն իր ողջ պատմության ընթացքում, անցնելով բազմաթիվ փորձությունների, այդ թվում՝ պատերազմների և ծանր կորուստների միջով, եղել և այսօր էլ շարունակում է մնալ մեր հայրենիքի և ժողովրդի հանգստության և անվտանգության պաշտպանը, մեր հայկականության պահպանման և մեր լինելիության բացառիկ երաշխավորը:
Այսօր մենք բոլորս, ոչ միայն պետք է պարզապես գնահատենք և արժևորենք հայոց բանակի, հայ զինվորի անփոխարինելի դերն ու նշանակությունը մեր խաղաղ կեցության ապահովման գործում, այլև, յուրաքանչյուրս մեր պատասխանատվության ոլորտում պետք է անենք առավելագույնը, ուժեղանանք, հզորանանք և ամուր ու շոշափելի թիկունք դառնանք նրա համար։ Հետևաբար, մեր պարտքն է մշտապես լինել բանակի կողքին՝ մեր ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքով, մեծագույն հավատով ու անմնացորդ նվիրումով, որովհետև բանակը մեր ապագան է, պատիվն ու արժանապատվությունը։
Իհարկե, այսօր մենք մեկ անգամ ևս երախտագիտությամբ և խոնարհումով հիշում ու ոգեկոչում ենք բոլոր այն նվիրյալներին, ովքեր կանգնած էին հայոց բանակի ստեղծման ակունքներում, նրանց, ովքեր կռվել և գիտակցաբար զոհաբերել են իրենց ամենաթանկը՝ կյանքը, հանուն մեզ, հանուն թիկունքում գտնվող ծնողների և հարազատների անվտանգության։
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիս համազգային այս տոնի կապակցությամբ՝ ցանկանում մեր երկրին ու բանակին անխախտ խաղաղություն, զորացում և բարգավաճում բոլոր ոլորտներում։
Շնորհավոր տոնդ, հայ զինվոր և 32-ամյա ՀՀ Բանակ։