Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ տոնական օրացույցում առանձնացող ամենալուսավոր տոնի՝ Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա առթով:
Երեխաները ոչ միայն մեր վաղվա օրն են, այլև մեր հանրության թերևս ամենակարևոր խումբը, քանի որ նրանք ամենաշատն ունեն մեր՝ մեծահասակներիս, պաշտպանության ու խնամքի, սիրո և հոգատարության կարիքը: Մենք՝ մեծահասակներս, կյանքում ունենք կարևոր առաքելություն և պարտականություն․անել հնարավոր ամեն ինչ՝ ստեղծելու պայմաններ մեր երեխաների կյանքի անվտանգության, առողջության, լիարժեք զարգացման, որակյալ և ժամանակակից կրթության համար, որպեսզի հասուն տարիքում մանկության տարիները մեր երեխաների մոտ արթնացնեն միմիայն ջերմ հիշողություններ։
Հիշե՛նք, որ երեխայի երջանկությունը՝ դա ընտանիքի ամուր հիմքն է, իսկ ամրությունը՝ երջանկության գրավականը։
Սիրելի՛ փոքրիկներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ այս պայծառ օրվա կապակցությամբ` մաղթում առողջություն, անհոգ ու զվարթ մանկություն և վառ տպավորություններով լի օր։
Թո՛ղ անկեղծ ժպիտն ու ծիծաղը միշտ շողան ձեր դեմքին։