Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսանողներ, մանկավարժներ, դասախոսներ, ծնողներ
Շնորհավորում եմ բոլորիդ սեպտեմբերի մեկի՝ նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի և գիտելիքի օրվա կապակցությամբ։
Հատկապես ջերմորեն շնորհավորում եմ դպրոցի և բուհի շեմին առաջին անգամ ոտք դնողներին` մաղթելով բարձր առաջադիմություն, նորանոր հաջողություններ եւ թո'ղ խաղաղ երկնքի տակ անցնեն ձեր ուսումնառության տարիները։
Հասարակության մտավոր ներուժը այն երաշխիքն է, որն ապահովում է պետության հզորությունը, յուրաքանչյուր քաղաքացու բարեկեցությունը: Միայն գիտելիքով հարուստ մարդը կարող է դիմագրավել կյանքում իրեն բաժին հասած մարտահրավերներին, ուստի, սիրելի դպրոցականներ եւ ուսանողներ զինվե՛ք գիտելիքներով, ճիշտ և տեղին օգտագործեք դպրոցական տարիները, արժևորե՛ք ուսում ստանալու ձեր իրավունքը, դարձե'ք լավ մասնագետներ։
Կրթության գործի նվիրյալներ՝ ուսուցիչներ, Ձեզ է վստահված սերունդների դաստիարակության դժվարին գործը, Ձեզ նույնպես հաջողություններ այս շնորհակալ աշխատանքը պատվով կատարելու համար։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով բոլորիդ՝ համոզված եմ, որ ուսման մեջ գրանցած յուրաքանչյուր ձեռքբերում ամրապնդելու է մեր երկրի ու մեր համայնքի բարեկեցիկ վաղվա օրը։