Սիրելի՛ դպրոցականներ, մանկավարժներ, ծնողներ
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիդ սեպտեմբերի մեկի՝ գիտելիքի և դպրության օրվա և նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ։
Այսօր սպասված օր և կյանքի կարևորագույն փուլի սկիզբ է հատկապես առաջին դասարանցիների և առաջին կուրսեցիների համար, ովքեր սկսելու են բացահայտել գիտելիքների և մարդկային հարաբերությունների մի նոր աշխարհ՝ լի ինչպես հաջողություններով ու ձեռքբերումներով, այնպես էլ դժվարություններով ու խոչընդոտներով։ Ցանկությունս է, որ երբեք չվախենաք դժվարություններից, այլ վստահորեն ու հաստատուն քայլերով գնաք ձեր նպատակների ու երազանքների հետևից, գտնեք ձեր արժանի տեղն այս կյանքում ու դառնաք պահանջված և որակյալ մասնագետներ:
Որակյալ կրթությունը, բարձրակարգ մասնագետ լինելը ժամանակի հրամայականն է, ուստի օրըստօրե փոփոխվող համաշխարհային մարտահրավերներին կարող եք դիմագրավել միայն արդիական, կայուն և հարուստ գիտելիքներով: Հիշե՛ք, որ գիտելիքը ուժ է և բոլոր ժամանակների այն չարժեզրկվող հարստությունը, որը ոչ ոք ձեզանից խլել չի կարող:
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիդ Գիտելիքի և դպրության օրվա ու նոր ուսումնական տարվա առթիվ: Բոլոր աշակերտներին և ուսանողներին, ուսուցիչներին ու կրթական համակարգի բոլոր աշխատողներին մաղթում եմ առողջություն, բարեկեցություն, անսպառ եռանդ ու կրթական բազում ձեռքբերումներ։