Խորին հարգանքով ու երախտագիտությամբ շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա առթիվ։
Երբեք հնարավոր չէ գերագնահատել այն դերն ու նշանակությունը, որը Դուք ունեք սերունդների կրթության ու դաստիարակության, յուրաքանչյուր երեխայի բնատուր և մտավոր կարողությունները, շնորհքը, տաղանդը բացահայտելու և զարգացնելու, անհատականություն ձևավորելու մեջ։
Չկա ավելի բարդ, միաժամանակ՝ ավելի պատվաբեր ու շնորհակալ գործ, քան աշակերտ կրթելու և հասարակության արժանապատիվ անդամ ձևավորելու առաքելությունն է։ Մենք մեծապես կարևորում ենք ձեր աշխատանքը: Դուք դժվարին, պատասխանատու և շատ կարևոր գործի նվիրյալներ եք, քանի որ եղել և մնում եք հոգևոր և բարոյական արժեքների լավագույն կրողն ու տարածողը: Այն լույսը, սերն ու ջերմությունը, գիտելիքների պաշարը, որ տալիս եք ձեր սաներին, համոզված եղեք, որ իրենց հետքն են թողնում նրանցից յուրաքանչյուրի՝ որպես անհատի կայացման ճանապարհին: Վստահ եմ, որ մեզանից յուրաքանչյուրն իր հիշողություններում պահում է այն ուսուցչի կերպարը, ով սովորեցրել է մտածել և հասկանալ, չընկճվել դժվարություններից, հավատալ և հաղթել: Իմ հիշողություններում ևս պահպանվում են իմ բոլոր ուսուցիչների կերպարները, որոնցից յուրաքանչյուրին յուրովի եմ շնորհակալ ՝ իմ կյանքում ունեցած նրանց ավանդի և հոգատարության համար։
Մեկ անգամ ևս շնարհավորելով բոլորիդ այս լուսավոր տոնի կապակցությամբ` մաղթում եմ անսպառ եռանդ և ստեղծագործական հաջողություններ մանկավարժական գործունեության ասպարեզում: