Ջերմ բարեմաղթանքներով շնորհավորում եմ բոլորիդ՝ դպրոցական ուսումնառությունն ավարտելու կապակցությամբ։ Վերջին զանգի ղողանջները յուրահատուկ խորհուրդ ունեն` դրանք ազդարարում են կյանքի անհոգ մի փուլի ավարտ, բայց և, նոր ու կարևոր շրջափուլի սկիզբ, երբ մարդն առավել զգոն և պատասխանատու է դառնում իր կատարած քայլերի համար։
Սիրելի՛ շրջանավարտներ, այսօրվանից ձեզ համար սկսվում է կյանքի ապագա ճանապարհն ուրվագծելու վճռորոշ մի ժամանակահատված, որտեղ ոչ պակաս կարևոր է մասնագիտության ընտրությունը, իսկ ճիշտ ընտրված մասնագիտությունը կյանքում հաջողակ լինելու և ինքնակայացման հասնելու կարևորագույն գրավականն է։ Լիահույս եմ, որ դպրոցական տարիներին ստացած հիմնարար գիտելիքներն ու ունակությունները կօգնեն ձեզ՝ գտնելու ձեր հաստատուն տեղը ժամանակակից աշխարհում, հետագայում պահանջված մասնագետ և հասարակությանը պիտանի մարդ դառնալու հարցում։
Ուստի, ինչ մասնագիտություն էլ, որ ընտրեք, փորձե՛ք հնարավորինս օգտվել այդ ճանապարհին ձեզ տրված բոլոր հնարավորություններից, գիտելիքների յուրացման հարցում եղեք նախանձախնդիր և պահանջկոտ, հավատացեք ձեր ուժերին և կարողություններին, մի վախեցեք դժվարություններից, նոր բարձունքներ նվաճեք, երազեք և ի կատար ածեք ձեր բոլոր երազանքները։ Հիշե՛ք, որ ցանկացած երազանք տարիների քրտնաջան աշխատանքի արդյունքում կարող է դառնալ իրականություն։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիդ, մաղթում երիտասարդական եռանդ, ամուր կամք, հաստատակամություն և լավատեսություն՝ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում։