պարոնայք սպաներ եւ զինվորներ
ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 33-րդ տարեդարձի կապակցությամբ շնորհավորում եմ բոլորիս։
Հայոց Բանակի ավելի քան երեք տասնամյակը լի է եղել հերոսական սխրանքներով, հաղթանակներով, փորձություններով, ծանր ու դժվարին օրերով։ Այն կազմավորվել է մեր երկրի համար կարևորագույն ու շատ բարդ ժամանակահատվածում՝ պատերազմի բովում՝ դառնալով մեր նորանկախ պետականության ամրությունը պահպանող հիմնասյունը։
Այսօր էլ, չնայած հնչեցված տարաբնույթ գնահատականներին՝ Հայոց բանակը, հայ զինվորը անկախ ամեն ինչից, անկախ պատերազմի ելքից, յուրաքանչյուրիս գիտակցության մեջ շարունակում է մնալ մեր խաղաղ առօրյայի, մեր պաշտպանված լինելու զգացողության և վաղվա օրվա նկատմամբ մեր բոլորիս հավատի ու լավատեսության երաշխավորը։
Եվ իհարկե այս օրը մենք մեր խորին խոնարհումն ու երախտագիտությունն ենք արտահայտում բոլոր ազատամարտիկներին, Հայոց բանակի ստեղծման և կայացման ակունքներում կանգնած բոլոր երախտավորներին, զինծառայողներին, կամավորներին, ովքեր Արցախյան պատերազմների օրերին անհավասար պայքար մղեցին, զոհաբերեցին իրենց կյանքը՝ հանուն հայրենիքի, հանուն անկախ երկրում արժանապատիվ ապրելու մեր իրավունքի։
Ուստի, մեր պարտքն է ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքով, յուրաքանչյուրս իր տեղում՝ պատասխանատվության բարձր գիտակցումով ու անմնացորդ նվիրումով անել առավելագույնը՝ արժանի լինելու նրանց՝ ոչ միայն պարզապես խոսքով, այլև գործով։
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիս համազգային այս տոնի կապակցությամբ՝ Հայոց բանակին մաղթում անխախտ խաղաղություն, ուժ և զորացում։
Շնորհավոր տո՛նդ հայ զինվոր և 33-ամյա Հայկական բանակ։