Այսօր Աշխատանքի և աշխատավորների միջազգային օրն է, ինչի առթիվ շնորհավորում եմ բոլորիս: Մայիսմեկյան այս տոնին մենք արժևորում և գնահատում ենք աշխատավոր մարդուն և ևս մեկ անգամ վերահաստատում այն համոզումը, որ ստեղծագործելու, արարելու, զարգանալու, մեր երազած արժանապատիվ կյանքը կառուցելու ամենաազնիվ ճանապարհը հենց աշխատանքն է։
Դարեր շարունակ հայը իր համառ և քրտնաջան աշխատանքով է կերտել իր ազգային դիմագիծը, արժեհամակարգն ու հազարամյա ավանդույթները, նպաստել հայրենիքի զարգացմանն ու առաջընթացին։ Այսօր էլ, տեխնոլոգիաների ու ժամանակների խելահեղ զարգացումների պայմաններում, հայ մարդը շարունակում է մնալ իր արմատներին հավատարիմ, աշխատանքը դիտարկելով ոչ միայն սոսկ ապրուստի միջոց, այլև ինքնադրսևորման, նորարարության և ստեղծարարության հնարավորություն։
Ուստի, տոնական այս օրվա առթիվ մաղթում եմ, որ յուրաքանչյուրդ ունենա գնահատված, իրեն հոգեհարազատ, իր համար սիրված այնպիսի աշխատանք, որը շարունակաբար կխթանի ձեր ինքնազարգանալու և աճելու ցանկության իրագործմանը և բարենպաստ պայմաններ կստեղծի ապահով կյանքի կառուցման և մեր համայնքի հզորացման գործում սեփական ներդրումն ունենալու համար:
Թող մայիսի 1-ը բոլորիս համար յուրատեսակ հիշեցում լինի, որ ուժեղ համայնք, ուժեղ պետություն և հասարակություն ձևավորվում է ոչ թե լոկ խոսքերով, այլ ամենօրյա նվիրված, հետևողական, պատասխանատու և նպատակասլաց աշխատանքով։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ մայիսմեկյան տոնի առթիվ և բոլորիս մաղթում առողջություն, բարեկեցություն և արգասաբեր աշխատանքային գործունեություն։