Կապան համայնքի ղեկավար Գեւորգ Փարսյանի շնորհավորանքը՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ
Ամենաջերմ ու բարի մաղթանքներով շնորհավորում եմ մեր կյանքին վառ գույներ հաղորդող ամենալուսավոր էակներին՝ Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ։
Այս օրը լրացուցիչ առիթ է մեր սերն ու հոգածությունը մեր երեխաների նկատմամբ արտահայտելու, այս օրը նրանց համար իրական տոն դարձնելու, քանի որ երեխաները մեր կյանքի շարունակությունն են, մեր վաղվա օրվա և ապագայի կերտողները։
Միևնույն ժամանակ այս օրը հիշեցում է մեր կարևոր առաքելության մասին՝ որպես ծնողներ, որոնց ուսերին է դրված երեխաների բարեկեցիկ ու լիարժեք մանկության ապահովման ողջ պատասխանատվությունը։ Մեզանից յուրաքանչյուրի պարտքն է անել առավելագույնը, երբեմն անհնարինը՝ մեր երեխաների կյանքի, անվտանգության, առողջության, իրավունքների պաշտպանության, բազմակողմանի զարգացման ուղղությամբ, միաժամանակ նրանց համար լինել արժանի օրինակ, սերմանել պատասխանատվություն, կարգապահություն և փոխադարձ հարգանք:
Սիրելի՛ երեխաներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորում եմ և մաղթում, որ անկախ տոնական օրվանից, ձեր բոլոր օրերն անցնեն ուրախ և անհոգ, լինե՛ք առողջ և վայելեք ընտանեկան ջերմության ողջ բերկրանքը։
Թո՛ղ անկեղծ ժպիտն ու ծիծաղը միշտ շողան ձեր դեմքին։