Սիրելի՛ մանկավարժներ և կրթական գործի հարգելի՛ նվիրյալներ
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ։ Այս օրը մեր տոնական օրացույցի այն նշանակալի օրերից է, երբ մենք հատուկ երախտագիտությամբ ենք հիշում և գնահատում Ձեզ՝ որպես սերունդների կրթությամբ և դաստիարակությամբ զբաղվող, արժեքներ ձևավորող և ապագա կերտող անհատների։
Եվ դա պատահական չէ, քանի որ Ձեր վերաբերմունքից և Ձեր տված գիտելիքից է կախված թե անհատը բարոյական ինչ արժեքներով և սկզբունքներով է առաջնորդվելու մեծ կյանքում, որքանով է մրցունակ ու ակտուալ լինելու ժամանակակից աշխարհում, ինչպես է դրսևորվելու հասարակության մեջ ու ինչպես է վերաբերվելու իր համայնքին, հայրենիքին:
Ուստի Ձեզ անսպառ ուժ, հավատ ու ներշնչանք եմ մաղթում՝ շարունակելու Ձեր կարևոր ու վեհ առաքելությունը։ Թող Ձեր աշխատանքի դիմաց ստացած ամենամեծ վարձատրությունը լինեն արդի գիտելիքներով զինված, պատասխանատու և բարոյական բարձր նկարագրով սերունդները, ովքեր իրենց գործով կարդարացնեն Ձեր ջանքերն ու սպասելիքները:
Չէ որ հենց այն ուսուցիչներն են ապրում հիշողության մեջ, ում աշակերտները տարիներ անց սիրով են հիշում, ում տված գիտելիքները հաղթահարում են ժամանակի փորձությունը, ով վայելում է հասարակության սերն ու հարգանքը, ում միշտ օրինակ են բերում, ով ոգեշնչում է նոր գիտելիքների ձեռքբերման և կյանքում կայանալու ճանապարհին:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ Ուսուցչի տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով ամուր առողջություն, անսպառ էներգիա և ամենային բարիք։ Թող գնահատված լինելու զգացումը միշտ ուղեկից լինի ձեզ ոչ միայն տոնական օրերին, այլև միշտ: