ԿԱՊԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼԵՑ ՃԱՊՈՆԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԱՏԱՆ ԽՈՐՀՐԴԱՏՈՒԻՆ
«Բնապահպանական մարտահրավերների վերածումը հնարավորությունների. պլաստիկ թափոններից շինարարական նյութերի ստացում» ծրագրի շրջանակում նոյեմբերի 15-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Ճապոնիայի դեսպանության «Մարդկային անվտանգության «Grassroots» դրամաշնորհային ծրագրի» խորհրդատու Չինիչի Սակումային և «Ուրբան» հիմնադրամի ներկայացուցիչներին: «Ուրբան» հիմնադրամը դիմել է Ճապոնիայի դեսպանությանը՝ ծրագրում իրենց և մյուս երկու գործընկեր կազմակերպությունների համաներդրման գումարի մի մասի ֆինանսավորման համար: Դեսպանության փորձագետը ժամանել է Կապան՝ տեղում ընթացող աշխատանքներին ու արտադրամասի շենքային պայմաններին ծանոթանալու նպատակով: Նախքան արտադրամաս մեկնելը քննարկվեցին ծրագրի շրջանակներում բացվող ՀՈԱԿ-ի աշխատակիցներին ներկայացվող պահանջները,ընտրության կարգը,վերապատրաստումը և այլ ծրագրային հարցեր:
Արտադրամասում հյուրերը և համայնքի ներկայացուցիչները շրջեցին տարածքներում, ծանոթացան ընթացող նորոգման և արդեն կատարված աշխատանքներին: