Կապանի անվտանգությունը ապահովելու համար անում ենք ամեն ինչ, համագորակցում ենք բոլորի հետ. Փարսյան
«Շանթ» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Գեւորգ Փարսյանն անիմաստ է գտել մասնակցել Հանրային հեռուստաընկերության կազմակերպած բանավեճին, քանի որ նախապես ունեցել է քաղաքացիների հետ հանդպման գրաֆիկ: Այս մասին այսօր` նոյեմբերի14-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Փարսյանը` պատասխանեոլով այն հարցին, թե ինչու չի մասնակցել Հանրային հեռուստաընկերության կազմակերպած բանավեճին Կապանում առաջադրված թեկնածուների միջեւ:
Դիտարկմանը, թե ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքը հայտարարել է, թե սատարում է Կապանում Գեւորգ Փարսյանի թեկնածությունը, եւ ինչ աջակցություն է իրեն ցուցաբերվել, Փարսյանը նշեց, որ ինքը սատարելու որեւէ բան չի նկատել նրանց կողմից. «Որտե՞ղ եք տեսել, որ ինձ աջակցում են, եթե ուշադիր լինեք, Սեյրան Օհանյանը ասել է, որ պարոն Փարսյանը մեր լավագույն գործընկերներից է, դա ձեւափոխել են, որ լավագույն ընկերն է, իսկ ես այնպես եմ հասկացել, որ պարոն Օհանյանը գովաբանել է ինձ որպես լավագույն համայնքի ղեկավարներից»:
Հարցին, թե գաղափարական հակասություններ չկան «Շանթ Հարությունյան» կուսակցության հետ, Փարսյանն ասաց, որ ինքը համագործակցում է այդ կուսակցության հետ եւ հիմնական գաղափարներն իրեն ընդունելի են, ընդհանուր առմամբ մոտեցումների հետ խնդիրներ չունեն, բայց կան որոշակի հարցեր, որոնց շուրջ հայտարարի են գալիս ընդհանուր քննարկման արդյուքնում:
Անդրադառնալով Կապանում այսօր առկա խնդիրներին,  Փարսյանն ասաց, որ անվտանգության հետ կապված իրենք վաղուց են աշխատանքներ կատարում, համագործակցում են բոլոր գերատեսչությունների հետ, համայնքապետարանում ունեն անվտանգության գծով աշխատակիցներ եւ անում են ամեն ինչ Կապանի անվտանգությունը ապահովելու համար:
Հարցին, թե շարունակում է պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը, Փարսյանն ասաց, որ կայացել են ընտրություններ եւ ժողովուրդն իր որոշումը կայացրել է:
Նշենք, որ Կապանում քաղաքապետ դառնալու համար մրցակցում են «Շանթ» դաշինքը եւ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը: