Կապանի համայնքապետ Գեւորգ Փարսյանի շնորհավորական ուղերձն Ամանորի ու Սուրբ ծննդի կապակցությամբ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ տարվա ամենասպասված եւ ամենասիրված տոնի՝ Նոր տարվա եւ Սուրբ ծննդյան առթիվ։
Ամանորն առաջին հերթին ընտանեկան տոն է, եւ թո՛ղ որ գալիք 2019 թվականը դառնա ձեր ընտանիքների, նրա յուրաքանչյուր անդամի իղձերի, նոր ծրագրերի, նախաձեռնությունների իրականացման տարի։
Յուրաքանչյուր Ամանոր նոր մեկնարկի սկիզբ է ազդարարում, եւ ցանկանում եմ, որ այդ մեկնարկը լինի բոլորիս համար հաջողակ ու հույսերով լի։
Թող որ գալիք տարին իրականություն դարձնի համայնքի զարգացմանն ու նրա բնակչության բարօրությանը միտված բոլոր նախաձեռնությունները։ 2019 թվականի ծրագրերը բազում են, սպասելիքները՝ առավել եւս։
Վստահ եմ, որ միասնական ու համախմբված աշխատանքի շնորհիվ իրականանալու են մեր առջեւ դրված նպատակները, փորձելու ենք ըստ առաջնահերթության լուծում տալ բոլոր խնդիրներին։
Առանձնահատուկ ուզում եմ շնորհավորել Ամանորի գիշերը մարտական հերթապահություն իրականացնող մեր զինվորներին՝ ցանկանալով նրանց զգոնություն, տոկունություն եւ խաղաղություն, ինչպես նաեւ բուժաշխատողներին, ոստիկաններին, փրկարարներին ու հրշեջներին եւ վերջապես նրանց, ովքեր մասնագիտական պարտականություններից ելնելով՝ Ամանորը դիմավորելու են ընտանիքից հեռու։
Թո՛ղ Նոր տարին երջանկություն, սեր ու համերաշխություն պարգեւի բոլորին։ Թո՛ղ որ անցնող տարում մնան բոլոր հոգսերն ու դժվարությունները, եւ բոլորս միասին, լավատեսությամբ մտնենք նոր տարի։
Թո՛ղ 2019-ը լինի առաջընթացի տարի եւ առատություն ու բարօրություն բերի մեր ընտանիքներին։