Կապանի համայնքապետ Գեւորգ Փարսյանը հանդիպում ունեցավ աշակերտների հետ
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը հունիսմեկյան լուսավոր և պայծառ օրը սկսեց համայնքի հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների աշակերտների հետ հանդիպումով, որը նախաձեռնել էր Վորլդ Վիժն Հայաստանի Կապանի տարածքային զարգացման գրասենյակը։
Համայնքի ղեկավարը նախ շնորհավորեց դպրոցականներին՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ՝ հորդորելով ուսումնառության տարիներին չկենտրոնանալ մեկ- երկու առարկայի վրա, այլ բոլոր առարկաները սովորելով դառնալ բազմակողմանի զարգացած անհատներ՝ զինված համապատասխան գիտելիքներով, հմտություններով և գիտակցմամբ։
Դպրոցականների հետ հանդիպումը ընթացավ հարցուպատասխանի տրամաբանությամբ, որի ընթացքում աշակերտները բազմաբնույթ հարցեր ուղղեցին համայնքի ղեկավարին և ստացան սպառիչ պատասխաններ։
Օրվա կապակցությամբ աշակերտները ստացան նաև նվերներ՝ գրքի տեսքով, քանի որ այն ինքնակրթման, զարգացման և աշխարհայացքի ձևավորման միակ աղբյուրն է։
Համայնքի ղեկավարը նույնպես ստացավ նվեր՝ մանկական Աստվածաշունչ։