Կապանի մշակույթի կենտրոնում կայացավ «Ուրախների և հնարամիտների ակումբ» խաղ-մրցույթ
Հոկտեմբերի 26-ին Կապանի մշակույթի կենտրոնում կայացավ «Ուրախների և հնարամիտների ակումբ» խաղ-մրցույթը. միջոցառում, որը միավորեց Կապանի, Գավառի, Արտաշատի, Գյումրիի և Ստեփանավանի երիտասարդներին մեկ բեմում։
Խաղը ստացվեց իսկապես հետաքրքիր, բովանդակալից և լարված։ Յուրաքանչյուր թիմ ներկայացավ յուրովի՝ իր քաղաքին և մարզին բնորոշ խառնվածքով, մտածողությամբ ու հումորի զգացողությամբ։
Բոլոր թիմերն էլ հաղթող էին իրենց էներգիայով և խանդավառությամբ , բայց միավորների հաշվարկով հաղթող ճանաչվեց Կապանի թիմը՝ իրենց հումորի, դերային խաղի և կրեատիվ մտածողության համար։
Մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանին` երիտասարդներին մշտապես ուշադրության կենտրոնում պահելու և նախաձեռնություններին վստահելու համար ։
Հենց նրա շնորհիվ մեր քաղաքի երիտասարդները մշտապես ունեն ինքնաարտահայտման հնարավորություն, և հավատ, որ իրենց ձայնը լսելի է ու կարևոր:
Այս միջոցառումը ևս հնարավոր չէր լինի առանց նրա անմիջական աջակցության:
Հենց նրա վերաբերմունքի շնորհիվ է նաև, որ Կապանի երիտասարդները մնում են այստեղ և շարունակում ստեղծել, նախաձեռնել և զարգանալ՝ ի նպաստ մեր քաղաքի ու դրա ապագայի։