Կապանի քաղաքապետի ընդունելություն
Փետրվարի 25-ին այս տարի առաջին անգամ Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը քաղաքացիների ընդունելություն էր կազմակերպել: Նախապես հերթագրված 40 քաղաքացուց ներկայացել էր 32 հոգի՝ տարաբնույթ հարցերով: Մեծ մասամբ քաղաքացիները ֆինանսական աջակցության դիմում էին ներկայացրել՝ առողջական եւ կենցաղային որոշ խնդիրներ լուծելու համար: Համեմատաբար երիտասարդները քաղաքապետին դիմեցին աշխատանքի տեղավորվելու ակնկալիքով: Նրանց հաշվառեցին կադրերի ռեզերվում՝ համապատասխան աշխատատեղ ունենալու դեպքում տեղեկացնելու համար:
Գույքահարկի, վերելակի աշխատանքի եւ մի շարք այլ հարցերով նույնպես դիմողներ կային: Քաղաքացիների հարցերի մի մասին տեղում լուծում տրվեց, իսկ ընդունելությանը ներկա քաղաքապետարանի համապատասխան աշխատակիցները որոշ հարցերի էությանը ծանոթանալու համար հանձնարարականներ ստացան:
Դրամական օժանդակության որոշ դիմումների ընթացք տալու համար քաղաքապետարանի սոցիալական հանձնաժողովը համապատասխան քննարկում կանցկացնի: