ԿԱՊԱՆՈՒՄ ՀԱՆԴԻՍԱՎՈՐ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅԱՄԲ ՄԵԿՆԱՐԿԵՑ ՈՒՍԱՆՈՂԱԿԱՆ ԱՄԱՌ ԿԱՊԱՆ-2019» ԱՄԵՆԱՄՅԱ ՓԱՌԱՏՈՆԸ
Օգոստոսի 10-ին Կապանի Գարեգին Նժդեհի անվան հրապարակում տեղի ունեցավ «Ուսանողական ամառ Կապան-2019» ամենամյա փառատոնի հանդիսավոր բացման արարողությունը:
Օգոստոսի 1-ից սկսած՝ այս փառատոնը համախմբել է կապանցի մոտ 80 ՝տարբեր բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում սովորող ուսանողների, այդ թվում նաև՝ այս տարի բուհ ընդունվածներին: Եվ մինչ այսօրվա միջոցառման հանդիսավոր բացման արարողությունն էլ երիտասարդները ակտիվ և հագեցած օրեր են հասցրել անցկացնել ՝ բարեկարգելով իրենց տուն Կապանը:
«Ուսանողական ամառ Կապան-2019» -ի սկիզբն ազդարարող միասնական պարային համարից հետո ողջույնի խոսք ասացին Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը, գեղարվեստական ղեկավար Կոնստանտին Կոզմանովը և փառատոնի կազմկոմիտեի նախագահ Հրանտ Արզումանյանը:
Ուսանողներին օրհնանքի խոսք ասաց Կապանի Վահանավանք վանական համալիրի հոգևոր հովիվ Տեր Ավետիք քահանա Մարտիրոսյանը:
Դե իսկ փառատոնի բացման պատիվը տրվեց Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանին, ով, ողջունեց ուսանողներին փառատոնի մեկնարկի առթիվ և շնորհավորեց նաև այն երիտասարդներին, ովքեր սեպտեբերին իրենց առաջին քայլերն են անելու դեպի ուսանողական կյանք:«Գիտակցելով և կարևորելով երիտասարդների դերն ու նշանակությունը համայնքի զարգացման գործում՝ ցանկանում եմ, որ փառատոնից հետո ևս շարունակեք առավել սրտացավությամբ ձեր ուժն ու եռանդը ներդնել ի շահ հայրենի համայնքի, ձգտեք մշտապես կատարելագործվել, խորացնել ու ընդլայնել ձեռք բերած գիտելիքները, և երբևիցե չընկճվեք դժվարությունների և բարդությունների առջև»,-իր խոսքում ասաց համայնքի ղեկավարը:
Փառատոնն այս անգամ կրում էր «Իմ տուն Կապան» խորագիրը և էապես տարբերվում էր նախորդ տարիների միջոցառումներից թե՛ իր ձևաչափով, թե՛ իր բովանդակությամբ: Համերգային ծրագիրն իրենից ներկայացնում էր մի բեմականացված ծրագիր, որտեղ իրենց գեղեցիկ ելույթներով հանդես եկան նաև շնորհալի ուսանողները: Համերգի վերջում արդեն բեմից ներքև տիրում էր ուրախ տրամադրություն, և տարածքը վեր էր ածվել պարահրապարակի:
Հիշեցնենք, որ փառատոնի հովանավորը և նախաձեռնողը Կապանի համայնքապետարանն է, իսկ այն կազմակերպում և համակարգում է համայնքի ղեկավարին կից երիտասարդական խորհուրդը։