Կապանում առաջին անգամ անցկացվեց գեղարվեստական մարմնամարզության բաց առաջնություն
Մարտի 2-ից 3-ը Կապանի մարմնամարզության մանկապատանեկան մարզադպրոցում, Կապանի համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ, առաջին անգամ անցկացվեց գեղարվեստական մարմնամարզության բաց առաջնություն։
Առաջնությանը մասնակցում էին 70-ից ավելի մարմնամարզուհիներ Երևանից, Գյումրիից, Քաջարանից եւ Կապանից՝ տարբեր տարիքային խմբերում։
Բացման հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ Գոռ Թադեւոսյանը, Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Սահակ Անտոնյանը։ Ողջունելով մասնակիցներին Գոռ Թադեւոսյանը նշեց, որ նման առաջնությունների անցկացումը նպաստում է մարզաձևի զարգացմանը եւ մասսայականացմանը, իսկ Սահակ Անտոնյանը իր խոսքում ընդգծեց, որ Կապանը հանրապետությունում այն եզակի քաղաքներից է, որն ունի միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան մարզադպրոց, ինչը թույլ է տալիս առաջնությունը կազմակերպել բարձր մակարդակով։
Մրցանակային` առաջին, երկրորդ եւ երրորդ տեղեր զբաղեցրած մարմնամարզուհիները պարգևատրվել են համապատասխան կարգի հավաստագրերով եւ մեդալներներով։
Պատվավոր հյուրերը արժանացան բյուրեղապակյա գավաթների՝ Կապանի համայնքապետարանի կողմից։
Առաջնությունը ֆինանսավորվել է «Կապան» բարեգործական հիմնադրամի կողմից: