Կապանում են Հայաստանում Չինաստանի դեսպանատան ներկայացուցիչները
Հունիսի 19-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության դեսպանատան ռազմական կցորդ Ան Ցյանին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին կցորդ Չժան Ցինմինը, խորհրդական Վան Ցզինտաոն, առաջին և երկրորդ քարտուղարները։
Համայնքի ղեկավարը ողջունել է հյուրերին և բարձր գնահատել ձևավորված շարունակական փոխգործակցությունը՝ ներկայացնելով վերջերս Նինբո քաղաք կատարած այցի մանրամասները։ Նա նշել է, որ նախորդ հանդիպումից հետո Կապանի և Նինբոյի միջև հարաբերությունները մտել են նոր փուլ և մեկնարկել են առարկայական գործընթացներ։ Այս համատեքստում համայնքի ղեկավարն իր շնորհակալություն է հայտնել ռազմական կցորդին՝ երկու քաղաքների միջև բարեկամական կապերի վերականգնմանն ուղղված ջանքերի համար։
Հանդիպման ընթացքում, որպես առանցքային թեմա, քննարկվել են երկկողմ մտահոգություն ներկայացնող տարածաշրջանային զարգացումները, մասնավորապես՝ Իրան-Իսրայել հակամարտության ֆոնին ԻԻՀ-ից դեպի Կապան եկող Չինաստանի քաղաքացիների անվտանգության ապահովման, Երևան տեղափոխման, Կապանում ժամանակավոր տեղակայվելու դեպքում նրանց տեղավորման կազմակերպչական հարցերը։
Համայնքի ղեկավարն իր լիարժեք պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցելու Հայաստանում Չինաստանի դեսպանատան աշխատանքներին։
Կողմերը պայմանավորվել են բոլոր հարցերի շուրջ սերտ համագործակցություն ունենալ և անհրաժեշտության դեպքում շարունակական կապ պահպանել։