Կապանում նորի՞ց ոստիկանների բունտ է. իսկ մոտ մեկ ամիս առաջ նշանակված ոստիկանապետը թախտընկեց է արվել
Ոստիկանության Կապանի բաժնում ս. թ. հուլիսի 31-ին ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի մասին տեղեկացրել էինք ընթերցողին:
Այն ժամանակ ոստիկանության մեր աղբյուրը տեղեկացրել էր նաեւ, թե խնդիրը հարթված է:
Իսկ տեղի էր ունեցել աննախադեպ մի պոռթկում` բաժնի մի խումբ ոստիկաններ հայտարարություն էին արել` ծառայությունից հրաժարվելու եւ աշխատանքից ազատվելու մտադրության մասին:
Պարզվում է սակայն, որ ոստիկանության բաժնում հուլիս ամսին (գուցե եւ ավելի վաղ) սկիզբ առած փոթորիկը չի հանդարտվել դեռեւս:
Օրեր առաջ պաշտոնանկ է արվել մոտ մեկ ամիս առաջ բաժնի պետ նշանակված ինչ-որ Երանոսյան (հավանաբար` Սենիկ անուն):
Պաշտոնանկ է արվել նաեւ օպերատիվ հարցերով բաժնի պետի տեղակալ Դավիթ Սուրենյանը:
Այդ պաշտոնանկությունների պատճառների մասին պատկան մարմինները որեւէ խոսք չեն տարածել, ինչն էլ տեղիք է տվել ամենատարբեր խոսակցությունների:
Բայց, եթե ինչ-որ Երանոսյանի պաշտոնանկությունը ողջունել են բաժնի աշխատակիցները` նրան համարելով պատահականություն եւ թյուրիմացություն, ապա Դավիթ Սուրենյանի պաշտոնանկությունն ափսոսանքով են ընդունել բաժնում եւ կատարվածը գնահատել տեղացի կադրերին ջարդելու նոր դրսեւորում:
Դժվար է ասել, թե կադրային այդ «վիրահատությունից» հետո է բաժնում լարվածության նոր ալիք առաջացել, բայց փաստ է, որ բաժնի օպերատիվ կազմի զգալի մասը ծառայությունից կրկին հրաժարվելու մտադրություն է հայտնել մի քանի օր առաջ:
Կկարողանա՞  բաժնի նորանշանակ պետ Զորիկ Վարդանյանը (ով «ներսից» է)  իրավիճակը կարգավորել…
Անշուշտ, ժամանակը կտա այդ հարցի պատասխանը:
Մինչդեռ դա չէ հարցերի հարցը, որի պատասխանը կուզենար լսել մարզկենտրոնի հանրությունը, այլ…
Արդեն մեկ-մեկուկես ամիս է, ինչ Կապանի բաժնում խռովահույզ վիճակ է: Սակայն պատկան մարմինները հրաժարվում են վարագույրը հետ քաշել եւ հանրությանը տեղեկացնել, թե ինչ է այնուամենայնիվ կատարվում ոստիկանության Կապանի բաժնում: