Կապանում նշվեց երիտասարդության միջազգային օրը
Կապանի համայնքապետին կից երիտասարդական խորհրդի նախաձեռնությամբ օգոստոսի 12-ին Գարեգին Նժդեհի հրապարակում նշվեց երիտասարդության միջազգային օրը։ Տաղավարներում ներկայացված էին շնորհալի երիտասարդների ձեռքի աշխատանքները, կազմակերպվել էր անհատ ձեռներեցների և ֆիրմաների արտադրանքի ցուցահանդես-վաճառք։ Հանդիսության մասնակիցները շրջում էին տաղավարից տաղավար, հարցեր ուղղում երիտասարդ ձեռներեցներին և արտադրողներին, նաև գնումներ կատարում։
Անի Աբելյանը «Ֆոր-յա» ֆիրման էր ներկայացնում, որ զբաղվում էր շոկոլադների արտադրությամբ։ Քաղցր արտադրանքի մի մասը ցուցադրված էր սեղանի վրա։ Անին գազօջախի վրա ելակը պատում էր շաքարային լուծույթով և հյուրասիրում մանուկներին։ Նա«Սյունյաց երկրին» փոխանցեց, որ լուրջ մտադրություն ունի ընդլայնել շոկոլադային բիզնեսը։
«Զանգեզուր կենսոլորտային համալիր» ՊՈԱԿ-ի տաղավարում ներկայացված էր ընկերության զբոսաշրջային ներուժը, թե ինչ կարող են տուրիզմը նախընտրողները տեսնել համալիրի հատուկ պահպանվող տարածքներում. բազմաթիվ առաջարկներ ունեին թե էքստրեմալ զբոսաշրջության, թե էկոզբոսաշրջության սիրահարների համար, հնարավորություն ունեն նաև առանձին տուրփաթեթներ առաջարկել։
Բնական օճառների արտադրության «Նուռի» ընկերության հիմնադիր Սուրեն Բաբայանի փոխանցմամբ՝ արտադրում են օճառներ՝ բնական հումքից և բնական հավելումներով, որոնք ունեն նաև բուժիչ հատկություն։ Իրենց արտադրանքն իրացնում են Հայաստանում, Կապանում էլ խանութ ունեն։
Անակնկալ անձրև տեղաց, որի դադարելուց հետո հանդիսության մասնակիցները հավաքվեցին շատրվանին կից տեղադրված բեմահարթակի մոտ։ Երիտասարդական խմբերի մասնակցությամբ տրվեց տոնական համերգ, իսկ ամենավերջում՝ դիսկոտեկ։