Կապանում ուսումնասիրվել է համայնքի ղեկավարի նկատմամբ վստահության մակարդակը․ Գևորգ Փարսյանին վստահում է բնակիչների 85 տոկոսը
ՀՀ կառավարությունը նախաձեռնել է «Տեղական ինքնակառավարման և ապակենտրոնացման բարեփոխումներ» ծրագիրը, որն իրականացնում է Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամը՝ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության ֆինանսական աջակցությամբ։
Ծրագրի նպատակն՝ ամրապնդել տեղական ինքնակառավարումը Հայաստանի Հանրապետությունում, աջակցել լիազորությունների ապակենտրոնացմանն ուղղված բարեփոխումներին։
Ծրագիրն իրականացվել է հանրապետության ութ համայնքում, այդ թվում՝ Կապանում, որտեղ հարցվել է 125 չափահաս քաղաքացի։
Syuniacyerkir.am կայքի և Syuniac Yerkir Newspaper ֆեյսբուքյան էջում հրապարակվում է հասարակական կարծիքի հետազոտության վրա հիմնված զեկույցը, որը հանրայնացվել է օրեր առաջ։
Եվ, այդուհանդերձ, կարևոր համարեցինք առանձին լույս սփռել ուսումնասիրության «ՏԻՄ–երի նկատմամբ բնակչության վստահության մակարդակը» ենթաբաժնի վրա, ավելի ստույգ՝ համայնքի ղեկավարի նկատմամբ բնակիչների վստահության մակարդակին։
Աղյուսակ 3–ի համաձայն՝ Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանին վստահում է համայնքի բնակիչների 85 տոկոսը, վստահում է մասամբ՝ 14 տոկոսը, չի վստահում մեկ տոկոսը։
Խոստովանենք՝ վստահության բավականին բարձր մակարդակ է, իսկ մեր օրերի համար, երբ իշխանավորների հանդեպ վստահության համատարած ճգնաժամ է, գերազանց ցուցանիշ են հանրային կարծիքի ուսումնասիրման վերոբերյալ արդյունքները։
Անշուշտ, ողջունում ենք այդ փաստը, նաև հույս հայտնում, որ Կապան համայնքի ղեկավարի գործունեությունը հետայսու նույնպես կընթանա այն հունով, որը օժտված կլինի  կապանցիների և՛ վստահությամբ, և՛ աջակցությամբ։
Հասարակական կարծիքի հետազոտության վրա հիմնված զեկույցը՝ այստեղ։