Կառավարությունը հաստատեց 2019 թ․ նպաստների և հրատապ օգնության վճարման համար նախատեսված ֆինանսական միջոցների չափը․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
24.01.2019 12:44
Կառավարության հունվարի 24-ի նիստում հաստատվեց ընտանեկան նպաuտի, սոցիալական նպաստի և հրատապ օգնության վճարման համար նախատեuված ֆինանuական միջոցների չափերն ըuտ uոցիալական աջակցության տարածքային գործակալությունների (բաժինների)` հաշվի առնելով 2019 թվականի պետական բյուջեով հատկացված միջոցները:
Առաջարկվող նախագծով՝ թույլատրվում է ՀՀ աշխատանքի և uոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության ծառայության պետին 2019 թվականի չորրորդ եռամսյակում, ըստ անհրաժեշտության, կատարել ֆինանսական միջոցների վերաբաշխում` սոցիալական աջակցության տարածքային գործակալությունների (բաժինների) միջև:
Հարցի զեկուցող ՀՀ աշխատանքի և uոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանի խոսքով՝  2019 թվականի բյուջեով նախատեսվել է 37,7 մլրդ դրամի նպաստ, բաշխումները իրականացվելու են տարածքային ստորաբաժանումների միջոցով, ինչը հնարավորություն կտա խոսափել կոռուպցիոն դեպքերից։