Կառուցվում է Արցախյան ազատամարտում զոհված գորիսեցիների հիշատակը հավերժացնող կոթող
Սուրեն Խաչատրյանի նախաձեռնությամբ եւ միջոցներով Գորիսում կառուցվում է Արցախյան պատերազմում զոհված հայրենակիցների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթող: Այն կառուցվում է Մեծ հայրենականում զոհված գորիսեցիների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրի տարածքում:
Մինչ այսօր հիմնանորոգվել է տարածքի լողավազանը, կառուցվել նոր ջրատար:
Բոլոր այդ աշխատանքները կարժենան մոտ 100 մլն դրամ:
Ինչպես տեղեկացրեց աշխղեկ Կամո Միրաքյանը` «Աշխատանքները սկսել ենք 2010թ. ապրիլին, ձգտում ենք գործն ավարտին հասցնել մինչեւ 2014թ. մայիսի 9-ը, եթե, իհարկե, եղանակային պայմանները թույլ տան: Ֆինանսավորման, նյութերի խնդիր չկա, գործում ընդգրկված են գորիսեցի լավագույն քարագործ-վարպետները: Օգտագործում ենք Անգեղակոթի բազալտ, որն ավելի հարթ է, կարծր, չունի ծակոտկենություն: Անգեղակոթից քարի տեղափոխումն իրականացնում է «Ոսմար» ՍՊԸ-ն (տնօրեն` Արթուր Մարտիրոսյան): Ներկայումս աշխատում ենք հաղթանակի կամարի վրա, որը կունենա 16մ բարձրություն: Միաժամանակ բարեկարգվելու է ամբողջ տարածքը, ստեղծվելու է հանգստյան գոտի: Հուշահամալիրի տարածքում կկառուցվի նաեւ թանգարան` ցուցասրահով ու ֆոնդերի սրահով, կցուցադրվեն Արցախյան ազատամարտում զոհված գորիսեցիների լուսանկարները, թանգարանում կհավաքվեն ու կպահպանվեն պատերազմին առնչվող նյութեր»: