Կայացավ «ԿԱՊԱՆԻ ԼՀԿ» ՓԲԸ-ի Գեղանուշի պոչամբարի անվտանգությունն ու հուսալիությունը բարձրացնելու աշխատանքների իրականացման վերաբերյալ նախնական գնահատման փուլի 2-րդ հանրային քննարկումը
14.12.2018 17:06
Դեկտեմբերի 14-ին Կապանի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված կարգով նախնական փորձաքննության գործընթացի շրջանակներում կայացավ «Կապանի ԼՀԿ» ՓԲԸ Գեղանուշի պոչամբարի հուսալիության և անվտանգության բարձրացման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ 2-րդ հանրային քննարկումը։
Նիստը վարեց Կապանի համայնքապետարանի գյուղատնտեսության և հողօգտագործման բաժնի պետի պաշտոնակատար Ավետիք Համբարձումյանը: Նախնական գնահատման հայտը ներկայացրեց ՀՀ բնապահպանության նախարարության փորձագետ՝ Կարինե Մովսիսյանը։
Ծրագրի նպատակն է ամրացնել պոչամբարի հիդրոտեխնիկական կառույցները և բարձրացնել դրանց սեյսմակայունությունը, նորացնել ռեսուրսը սպառած ենթակառուցվածքները: Պոչամբարի՝ գործող աշխատանքային նախագծով սահմանված ծավալը մնալու է անփոփոխ: