Խաչիկ Ասրյան. Տեղում սատկացնե՛լ ադրբեջանցի հրոսակներին, ովքեր զինված անցել են Հայաստանի պետական սահմանը, այլ ոչ թե բանակցել նրանց հետ
Առանց անպարտելի դրոշակ ունեցող Սյունիքի՝ Հայաստանը ոչ միայն չի կարող ինքնապաշտպանվել, այլև չի կարող գոյություն ունենալ:
Ադրբեջանական բանակը Սյունիքով ներխուժել է Հայաստանի տարածք՝ խախտելով Հայաստանի պետական սահմանը և վտանգել Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունն ու Հայ ժողովրդի կյանքը:
«Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատը, որը 2020 թվականի սեպտեմբեր-հոկտեմբեր-նոյեմբերյան պատերազմի ամենասկզբից՝ ուղիղ մեկ ամիս, եղել է Արցախի Մարտունու շրջանի առաջնագծում՝ անառիկ պահելով Մարտունին և Ճարտարը, կո՛չ է անում Հայաստանի իշխանությանը՝ Փաշինյան Նիկոլին, Սյունիքից անհապաղ վռնդել ադրբեջանական զինված հրոսակներին:
Իսկ, եթե ի վիճակի չեք ազգային բանակի միջոցով Հայաստանից դուրս շպրտել ադրբեջանցի հրոսակներին, ապա զինե՛ք «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատին և Հայաստանի պետական սահմանը զենքով հատած ադրբեջանական հրոսակներին մենք ինքներս կսատկացնենք և նրանց լեշերը կդարձնենք ճիճուների կեր:
«Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատը պատրաստ է զենք ստանալ Պաշտպանության նախարարությունից, մեկնել Սյունիք և սատկացնել Հայաստանի պետական սահմանը խախտած, զենքերով Սյունիք մտած ադրբեջանցի հրոսակներին: