Խաչիկ Ասրյանն արձագանքում է Իլհամի հերթական հոխորտանքին
Խառնածին ցեղերի արդյունքում ձևավորված, հորինված Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն Արցախի Ասկերանի շրջանում իր բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ կրկին բարբաջել է՝ ասելով․ «Նոր տիրոջ փնտրող ու սրա-նրա գրկում պատսպարվող Հայաստանը պետք է իմանա, որ միակ ճանապարհը Ադրբեջանի բոլոր պայմաններն ընդունելն ու Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջներից հրաժարվելն է»։
Բամբակի մեջ մեծացած, ոչ մի պատերազմի չմասնակցած, ՆԱՏՕ-ի անդամ Թուրքիայի շնորհիվ 44-օրյա պատերազմի ժամանակ որոշակի ձեռքբերումներ ունեցած, հայկական Արցախը նվեր ստացած Ադրբեջանի նախագահ Իլհա՛մ Ալիև, Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը (ՀՀ՝ 29.800, հայկական Արցախ՝ 12.200, հայկական Նախիջևան՝ 5.500) կազմում է 47.500 քառակուսի կիլոմետր (Արևմտյան Հայաստանը դեռ չհաշված)։
Իլհա՛մ, շատ շուտով ՄԵՆՔ գալու ենք մեր Ծնողների, մեր Պապերի և մե՛ր ՀԱՅՐԵՆԻՔՆ ազատագրելու. սուլթանիզմով տառապելու փոխարեն՝ պատրաստվիր քե՛զ սպասվող կապիտուլյացիային։
Ի դեպ, Իլհա՛մ, ծոծրակդ կտեսնես, բայց Զանգեզուրի միջանցք երբե՛ք չես տեսնի։