Խնձորեսկում, Ներքին Խնձորեսկում եւ Հարթաշենում «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցությունը ներկայացրեց իր նախընտրական ծրագրի հիմնադրույթները
Գորիս համայնքի ավագանու ընտրությանը մասնակցող «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցության ներկայացուցիչներն այսօր՝ հոկտեմբերի 11-ին, այցելեցին Խնձորեսկ, Ներքին Խնձորեսկ եւ Հարթաշեն գյուղեր:
Բնակավայրերի կենտրոնական փողոցներով կատարված շրջայցերի ընթացքում ՀԱԿ-ի փոխնախագահ Լեւոն Զուրաբյանը եւ ՀԱԿ-ի նախընտրական ցուցակը գլխավորող Կարեն Լազարյանը բնակիչներին ներկայացրին կուսակցության նախընտրական ծրագրի հիմնադրույթները Գորիս համայնքի ավագանու ընտրություններում, ինչպես եւ ունկնդիր եղան գյուղացիների մտահոգություններին:
Բոլոր գյուղերում եւ հատկապես Ներքին Խնձորեսկում կարեւորվեցին անվտանգության խնդիրները, ինչպես եւ դրանց ամրապնդելուն ուղղված միջոցառումները:
Խնձորեսկում քննարկվեցին խմելու եւ ոռոգման ջրի հիմնախնդիրների կարգավորման, ինչպես եւ Հին Խնձորեսկի շուրջ զբոսաշրջային ենթակառուցվածքներ ստեղծելու ծրագրերը:
Խնձորեսկ-Ներքին Խնձորեսկ ավտոճանապարհի հիմնանորոգման խնդիրը նույնպես քննարկման առարկա դարձավ հանդիպումների ընթացքում:
Հարթաշենի բնակիչներն անթույլատրելի համարեցին գյուղի մշակույթի կենտրոնի ավերակված վիճակը:
Ահազանգեցին նաեւ «Փարոս» համակարգով սոցիալական նպաստների բաշխման գործում առկա ապօրինությունների մասին:
Հրատապ խնդիր համարվեցին գյուղամիջյան ճանապարհների հիմնանորոգումն ու գյուղի կոյուղատար համակարգի ամբողջացումը:
Շրջայցերին մասնակցում էին ՀԱԿ վարչության գործադիր քարտուղար Սամվել Աբրահամյանը, կուսակցության վարչության իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Խաչատրյանը եւ «Հայ Ազգային Կոնգրես»-ից Գորիս համայնքի ավագանու անդամի թեկնածուներ: