Խոսք հրաժեշտի. Նինա Մանուչարյան (1949-2019)
Շատերի համար անսպասելի եւ աննկատ երկրային կյանքից հեռացավ Նինա Մանուչարյանը:
Կապանցիները նրան հանդիպում էին առավոտ կանուխ, քաղաքի սանմաքրումն իրականացնողների աշխատանքները վերահսկելիս:
2002 թվականից Կապանի կոմունալ տնտեսության սանմաքրման եւ կանաչապատման աշխատանքներն էր համակարգում:
Նինային կարելի էր հանդիպել մարզկենտրոնի տարբեր հատվածներում: Եվ այդպես  մինչեւ անժամանակ մահը:
Իր աշխատած տարիներին Կապանն աստիճանաբար ձեռք էր բերում մաքուր քաղաքի  երբեմնի համբավը, միշտ կրկնում էր՝ ոչ մի սանմաքրում եւ բարեկարգում դրական արդյունք չեն կարող տալ, եթե չպահպանվի արվածը: Մարդկանց միշտ հորդորում էր՝ մի քիչ էլ սրտացավ եղեք շրջապատի հանդեպ:
Նինա Մանուչարյանը, բարձրագույն կրթություն ստանալով, աշխատել է առեւտրի եւ սպասարկման բնագավառում՝ ապրանքագետ, պարենային ապրանքների բաժնի վարիչ, Ղափանի շրջկոպի վարչության նախագահի տեղակալ:
Խորհրդային Միության փլուզումից հետո, երբ առեւտրի սպասարկման պետական կառույցները վերացան, Նինա Մանուչարյանը նախ աշխատել է Կապանի բնակվարչության՝ աբոնենտային բաժնի վարիչ, այնուհետեւ կոմունալ ծառայությունում եւ իր արժանապատվությունից այդ աշխատանքը երբեք ցածր չհամարեց ու կատարեց մեծ պատասխանատվությամբ եւ նվիրումով:
Աշխատանքին նվիրված, խստապահանջ ու կարգապահ,- այդպիսին եղել է,  այդպես էլ  Նինա Մանուչարյանը կմնա բոլոր կապանցիների մտապատկերում: