ԿԽՄԿ առաքելությունը աջակցություն տրամադրելու նպատակով սկսում է ներքին տեղահանված ընտանիքների գրանցման 2-րդ փուլը
ԿԽՄԿ-ի առաքելությունը սկսում է Ստեփանակերտում բնակվող 0-17 տարեկան երեխաներ ունեցող ներքին տեղահանված ընտանիքների գրանցման 2-րդ փուլը՝ աջակցություն տրամադրելու նպատակով:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին հաղորդեց Լեռնային Ղարաբաղի ԿԽՄԿ առաքելության տեղեկատվության բաժնի պատասխանատու Էթերի Մուսայելյանը:
«Գրանցվելու նպատակով ԿԽՄԿ գրասենյակ կարող են այցելել այն ընտանիքները, որոնց բնակության վայրը Լեռնային Ղարաբաղն էր՝ սկսած ս․թ․ հուլիսի 1-ից, կամ նրանք, ովքեր լինելով Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում մինչ նշված ամսաթիվը, 1-ին փուլի մասին իրազեկված չեն եղել:
Իսկ այն ընտանիքները, որոնք ս․թ․ օգոստոս ամսում արդեն իսկ ստացել են աջակցություն երեխաների համար, հավելյալ գրանցման կարիք չունեն, բացառությամբ նորածին երեխաների՝ ծնված ս․թ․ հուլիսի 1-ից հետո:
Գրանցումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 25-ից 29-ը ներառյալ՝ ժամը 9:00-ից մինչ 18:00-ն՝ ԿԽՄԿ գրասենյակում՝ Ս. Դավիթ 69 հասցեում, բացառությամբ շաբաթ և կիրակի օրերի:
Երեխաների ծնողներից մեկը պետք է ներկայանա գրանցման վայր երեխաների ծննդյան վկայականների բնօրինակներով, ծնողների անձնագրերով և ծնողներից մեկին պատկանող գործող բանկային հաշվեահամարով», - նշեց Է. Մուսայելյանը: Հավելյալ տեղեկությունների համար քաղաքացիները կարող են զանգահարել 097-26-11-13 հեռախոսահամարին: