Կոչումդ շնորհավոր, գործի նվիրյալ
Կապանում աթլետիկան ունի տասնամյակների պատմություն, եւ այդ ժամանակահատվածում արձանագրվել են բազում հաջողություններ, ծնել սպորտի նվիրյալներ, հաջողության հասած մասնագետներ, վառ անհատականություններ, որոնք մեծ հետք թողել Կապանի սպորտային տարեգրության մեջ: Նրանցից է Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցի տնօրեն Արսեն Պետրոսյանը, մարդ, ով անսահման նվիրվածությունն իր սաներին տալով՝ ջանք ու եռանդ չի խնայել՝ բարձր արդյունքի հասնելու եւ կապանյան աթլետիկայի պատիվը բարձր պահելու համար, ինչպես հանրապետական, այնպես էլ միջազգային մրցահարթակներում:
Մարզչական գործունեության ընթացքում Արսեն Պետրոսյանը ունեցել է բազում հաջողություններ ու ձեռքբերումներ. նրա սաների նվաճումների շնորհիվ նա 2002թ. արժանացել է ՀՀ վաստակավոր մարզչի կոչման:
Բացի նրանից, որ խորհրդային տարիներից ճանաչված մարզիկ էր, ապա մարզիչ ու տնօրեն, Ա. Պետրոսյանը Արցախյան պատերազմի դժվարին տարիներին լուրջ դերակատարություն ունեցավ Կապանի աթլետիկայի զարգացման գործում: Հիշում ենք, բազմիցս իր միջոցների հաշվին, երբ նոր էր ձևավորվել անկախ Հայաստանը եւ սուղ էին ֆինանսական միջոցները, նա ապահովում էր Կապանի աթլետների մասնակցությունը մրցումներին: Եվ ընդհանրապես, դրական արդյունքներ ապահովելու նպատակով ոչինչ չի խնայել, կարողացել է միջոցներ հայթայթել, ստեղծել եւ ներդրում ունենալ Կապանի աթլետիկայի զարգացման գործում: Մի խոսքով, մեր քաղաքի եւ ինչու չէ հանրապետության համար վճռական այդ ժամանակահատվածում Ա. Պետրոսյանն իրեն դրսևորեց որպես սպորտային ոլորտի բանիմաց մասնագետ եւ հմուտ կազմակերպիչ:
Արսեն Պետրոսյանն իր մարզչական գործունեությանը չափազանց նվիրված լինելուց զատ, բարի, հոգատար, հանդուրժող, հարգված ու սիրված տնօրեն է, ով մշտապես կողմնակիցն է կոլեկտիվում խաղաղ մթնոլորտի ու միասնականությանը: Յուրահատուկ է իր էությամբ, չափազանց համեստ: Իր նվիրվածության շնորհիվ, անկասկած, արժանացել է գործընկերների կողմից  ուշադրության ու հարգանքի:
Այսօր Ա. Պետրոսյանը 60 տարեկան է եւ չնայած հասուն տարիքին՝ նրա եռանդը բնավ չի մարել, քանզի իմաստալից կյանք է ունեցել վեց տասնամյակ տարիներով չափվող ճանապարհին: Վստահ ենք, որ 60-ամյա բարձունքից մի հետադարձ հայացք է ձգելու իր անցած ուղուն՝ տարիներով ձեռք բերած փորձն ու հմտությունը երիտասարդ սերնդին փոխանցելու պատասխանատվությամբ:
Վերջերս սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի հրամանով Ա.Պետրոսյանին շնորհվեց «ՀՀ ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի պատվավոր աշխատող» կոչումը:
Բազմավաստակ անհատականության անցած ուղին, հիրավի, հայրենի քաղաքի սպորտային եզերքին նվիրելու ուսանելի օրինակ է աճող սերնդի համար:
Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցի կոլեկտիվը ի սրտե շնորհավորում է Ա. Պետրոսյանին ծննդյան 60-ամյակի առթիվ՝ մաղթելով նրան քաջառողջություն, ընտանեկան երջանկություն, արևշատություն, երկարակեցություն, նոր ձեռքբերումներ ու հաջողություններ՝ մեծ ուժ ու եռանդ չիրականացված նպատակները կյանքի կոչելու եւ իր արժանի նպատակակետին հասնելու համար: Եղեք այդպիսին, ինչպիսին որ կաք:
Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցի կոլեկտիվ
Վերջերս լրացավ Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցի, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, կապանյան սպորտում անուրանալի ծառայություն մատուցած Արսեն Պետրոսյանի 60 ամյակը: Կապանի Դ. Համբարձումյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցի կոլեկտիվը սրտանց շնորհավորում է 60 ամյակի կապակցությամբ՝ վաստակավոր մարչին, ցանկանում քաջառողջություն, բեղմնավոր աշխատանք եւ անամպ երկինք: