Կորնիձորի բնակիչը զրկվել է ընտրելու հնարավորությունից
Թիվ 34 տարածքային ընտրական հանձնաժողովից ստացված տեղեկությունների համաձայն՝ Կորնիձորի բնակիչ Սեւադա Մարտիրոսյանը սահմանված ժամկետում ՀՅԴ-ի կողմից նշանակվել է Քարաշենի տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամ:
Օրենքով սահմանված ժամկետում նա դիմել է Գորիսի անձնագրային բաժին, որպեսզի քվեարկելու իրավունք ստանա ըստ գտնվելու վայրի՝ Քարաշենում (ունի համապատասխան տեղեկանք՝ տրված անձնագրային բաժնի կողմից):
Դեկտեմբերի 8-ին նա ներկայացել է Քարաշենի տեղամասային հանձնաժողով. պարզվել է, որ իր անունը բացակայում է տվյալ տեղամասի ընտրողների ցուցակից:
Ճշտումների արդյունքում պարզվել է, որ Սեւադա Մարտիրոսյանը «Ելք» դաշինքի կողմից (առանց իրեն տեղյակ պահելու) նշանակվել է Կոտայքի մարզի Նոր Գեղիի տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամ:
Եվ նորից, առանց իրեն տեղյակ պահելու, ընդգրկվել է Նոր Գեղիի տեղամասի ընտրողների ցուցակում, որտեղ էլ պետք է իրացներ ընտրելու իր  իրավունքը:
Ստեղծված խառնաշփոթի պատճառով ընտրողը զրկվել է ընտրելու հնարավորությունից:
ՀՅԴ-ի եւ «Ելք»-ի միջեւ նմանատիպ «թյուրիմացությունը» եզակի չէ:
Սիսիանի տարածաշրջանի Դարբաս գյուղի բնակիչ Վոլոդյա Ստեփանյանը ՀՅԴ-ի կողմից նշանակվել է այդ գյուղի տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամ:
Ավելի ուշ պարզվել է, որ «Ելք»-ի կողմից, առանց նրան տեղյակ պահելու, Վոլոդյա Ստեփանյանը նշանակվել է Սիսիանի տարածաշրջանի Մուցքի տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամ:
Ի վերջո Վոլոդյա Ստեփանյանը Մուցքում ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել եւ մնացել Դարբասում: