Կրեմլում տեղի է ունեցել Ուիթքոֆ-Պուտին հանդիպումը
Այսօր Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում ընդունել է ԱՄՆ նախագահի հատուկ դեսպանորդ Սթիվ Ուիթքոֆին: Հանդիպումը տևել է մոտ երեք ժամ, մասնակցել  են նաև նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը և Ռուսաստանի ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի ղեկավար Կիրիլ Դմիտրիևը։
ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հանդիպումը բնութագրել է որպես «շատ օգտակար և կառուցողական զրույց»։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պատերազմն Ուկրաինայում, ինչպես նաև Ռուսաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև ռազմավարական համագործակցության հնարավոր զարգացման հեռանկարները։ Ըստ նրա՝ Ռուսաստանն ամերիկյան կողմին փոխանցել է ուղերձներ ուկրաինական հարցով և ստացել է ուղերձներ նաև Դոնալդ Թրամփից։
Սա Պուտինի և Ուիթքոֆի հինգերորդ հանդիպումն է։ Այն տեղի է ունեցել Ուկրաինայում խաղաղ կարգավորում սկսելու պահանջով Դոնալդ Թրամփի ներկայացրած վերջնագրի ավարտից երկու օր առաջ։
Ինչպես գրում է Financial Times-ը, Թրամփը սպասում է Ուիթքոֆի զեկույցին Մոսկվա կատարած այցի վերաբերյալ և կզայրանա, եթե հատուկ ներկայացուցիչը վերադառնա ձեռնունայն։