Կրթօջախը ունեցավ հիմնանորոգված գրադարան-ընթերցասրահ
«Նոր Նախիջևան» մարդասիրական հիմնադրամը (hոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Հարություն Սուրմալյան) օգնության ձեռք է մեկնել Կապանի թիվ 13 հիմնական  դպրոցին: Նրա միջոցներով հիմնանորոգվել է կրթօջախի  Ա.Պուշկինի անվան գրադարան-ընթերցասրահը, կահավորվել, համալրվել  նոր գրականությամբ:
Նոյեմբերի 19-ին հաճելի իրադարձության առթիվ տեղի ունեցավ օրվա խորհրդին պատշաճող միջոցառում՝ մասնակցությամբ հիմնադրամի տնօրեն Մհեր Հովհաննիսյանի: Ինչպես հարկն է, նա և կրթօջախի տնօրեն Ժաննա Վարդանյանը կտրեցին նորոգ հարկաբաժնի մուտքը երիզող ժապավենը: Այնուհետև դպրոցականները հանդես եկան գրական-երաժշտական համադրույթով, արտասանեցին գրքերի աշխարհին, ընթերցանությանը ձոնված, բանաստեղծություններ:
Վերստին բարձրաձայնվեց չարենցյան տողը՝ Օ~, գրքերի աշխարհը տիեզերք է անեզր:
Իր խոսքում հիմնադրամի տնօրեն Մհեր Հովհաննիսյանն այս օգնությունը կարևորեց նրանով, որ դպրոց հաճախում են նաև հայրենադարձված ռուսախոս երեխաներ: Նաև բարերար, հասարակական գործիչ Հարություն Սուրմալյանի բարեմաղթանքները փոխանցեց դպրոցի մանկավարժական կոլեկտիվին և աշակերտությանը: «Հաճելին այն է, որ այսուհետ դպրոցականները գրադարան են մտնելու ոչ միայն գրքեր պատվիրելու, այլ ընթերցասրահում գրքեր կարդալու համար»,-նշեց Մ. Հովհաննիսյանը:
Իսկ ամենավերջում Ժաննա Վարդանյանը շնորհակալություն հայտնեց բարերարներին, դպրոցում հաճելի միջավայր ստեղծելու, գրադարան-ընթերցասրահը նոր գրականությամբ համալրելու համար: