Կապանի կանանց երգչախմբի, ժողովրդական, փողային և էստրադային-սիմֆոնիկ նվագախմբերի կողքին, Կապանի համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի բարի կամեցողությամբ ստեղծվեց մի երաժշտական կոլեկտիվ ևս՝ լարային քառյակ, որի ղեկավարելու պատիվը տրվեց արվեստի քոլեջի տնօրեն Աշոտ Խաչատրյանին։ Լարային քառյակի (առաջին ջութակ՝ Միլա Հովհաննիսյան, երկրորդ ջութակ՝ Յուրի Բաղդասարյան, թավջութակ՝ Աշոտ Խաչատրյան) ամբողջական կազմը համալրելու նպատակով Կապան հրավիրվեց Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի ալտահար Աննա Գյոգչյանը։
Սեպտեմբերի 20-ին Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում տեղի ունեցավ  Կապանի մշակույթի կենտրոնի լարային քառյակի անդրանիկ համերգը։ Հանդիսատեսին ներկայացվեց երկու ամսվա ընթացքում պատրաստած նվագացանկը։ Համերգը մեկնարկեց Գրիգոր Պահլավունի «Ուրախ լեր», սուրբ եկեղեցի» շարականով։ Հաջորդիվ հնչեց Մոցարտի «Կվարտետ համար 4 դո մաժոր» ստեղծագործությունը, այնուհետև կատարվեց Ժան-Ֆիլիպ Ռամոյի երեք մասից բաղկացած «Պարային սյուիտ»-ը։ Մեծն Կոմիտասի 155-ամյակի առիթով հնչեց Կոմիտաս-Ասլամազյան մանրանվագները։ Օրվա խորհրդին համահունչ էր Գեորգ Հենդելի «Պասակալիա» տեղծագործության կատարումը (մշակումը՝ Սարգիս Ասլամազյանի)։
Կապանցի հանդիսատեսը լիովին վարձատրված էր դասական երաժշտության համերգով  և հոտնկայս ծափահարեց երաժիշտներին։