Լարային քառյակի երկրորդ համերգը
Մայրության և գեղեցկության տոնը յուրովի նշանավորեց Կապանի մշակույթի կենտրոնի լարային քառյակը (առաջին ջութակ՝ Միլա Հովհաննիսյան, երկրորդ ջութակ՝ Յուրի Բաղդասարյան, ալտ՝ Աննա Գյոկչյան, թավջութակ՝  Աշոտ Խաչատրյան): Սա քառյակի երկրորդ համերգն էր և ավելի ընդգրկուն ծրագրով, որը մեկնարկվեց Արամ Խաչատրյանի «Վալս»-ով «Դիմակահանդես» բալետից: Հաջորդիվ հնչեց «լարային քառյակի հայր» Յոզեֆ Հայդնի «Կվարտետ ռե մինոր» չորս մասանոց ստեղծագործությունը:
Օրվանը համահունչ ծրագրում ընդգրկվել էին մանրանվագներ, տոնական երանգ ունեցող ստեղծագործություններ՝ վալս, տանգո, ինչպես նաև հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ՝ Կոմիտաս-Ասլամազյան՝ «Ամպել ա», «Հաբրբան», Ռուբեն Ալթունյան՝ «Բերդ պար», «Ես սիրեցի», Շառլ Ազնավուր «Նա» և այլն: Քառյակը ըստ ամենայնի տոն պարգևեց հատկապես կանանց և աղջիկներին, քառյակի կատարումները հանդիսատեսը ջերմությամբ ընդունեց, և որպես «բիս» ևս մի անգամ կատարվեց Էնրիկե Ֆրանչինիի «Արգենտինյան տանգո»-ն:
Ինչպես համերգի ավարտից հետո «Սյունյաց երկրին» փոխանցեց քառյակի ղեկավար  Աշոտ Խաչատրյանը, հաջորդ համերգին քառյակի կազմից դուրս հանդես կգան հրավիրյալ երաժիշտներ՝ այդպիսով նրանց բեմելու հնարավորություն կտրվի: