Լևոն Աղասյանը՝ հաղթողի դափնիով
Փետրվար ամիսը և մարտի սկիզբը հագեցած էր մարզական միջազգային մրցումներով, որոնց մասնակցել են նաև Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցի սաները:
Ինչպես «Սյունյաց երկրին»  հայտնեց համայնքապետարանի աշխատակազմի սպորտի պատասխանատու Արշամ Սարգսյանը, փետրվարի 12-ին Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում անցկացվեց Բալկանյան երկրների աթլետիկայի առաջնությունը. մրցապայքարի մեջ մտան մինչև 20 տարեկան մարզիկները: Կապանցի մարզիկներից  Գոռ Բեգլարյանը  (մարզիչ՝ Արտյոմ Պողոսյան) հեռացատկում 7 մ 36 սմ արդյունքով գրավեց 4-րդ տեղը:
Փետրվարի 19-ին և 20-ին Թբիլիսում կայացավ Վրաստանի ձմեռային առաջնությունը, որին Հայաստանը մասնակցեց ներկայացուցչական պատվիրակությամբ (17 մարզիկ): Կանանց եռացատկում Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մարզադպրոցի սանուհի Յանա Սարգսյանը (մարզիչ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ՝  Արսեն Պետրոսյան) դարձավ հաղթող՝ սահմանելով հանրապետության նոր ռեկորդ՝ 13  մետր  40 սմ արդյունքով:
Իսկ ամենաուրախալի լուրը ստացվեց Ստամբուլից: Մարտի 5-ին Բալկանյան երկրների մեծահասակների առաջնությունում Լևոն Աղասյանը 16 մ 26 սմ արդյունքով բարձրացավ պատվո պատվանդանի ամենաբարձր աստիճանին:
2022 թվականի ձմեռային մրցաշրջանի ամենակարևոր ստուգատեսը կայանալու է Բելգրադում մարտի 18-20-ը, որտեղ  կանցկացվի փակ մարզասրահների աշխարհի առաջնությունը: Հայաստանի Հանրապետությունը կներկայացնի Լևոն Աղասյանը, կապանցի մարզիկին ցանկանանք  հաջող մրցելույթ: