Լիճքի հանքագործները թույլ չեն տալիս տեխնիկայի դուրս բերում՝ պահանջելով Միշիկին ու Վահեին
Այսօր վաղ առավոտվանից մի շարք լրատվամիջոցներով տեղեկատվություն տարածվեց առ այն, որ «Թաթսթոուն» ՍՊԸ-ի կողմից շահագործվող Լիճքի պղնձի հանքավայրում աշխատանքները դադարեցվել են:
Ինչպես հաղորդել ենք ավելի վաղ, հանքավայրն իրականում պատկանում է ոչ անհայտ Միշիկին՝ Միքայել Մինասյանին: Իսկ մակաբացման աշխատանքները (իբրեւ նվեր Միշիկին)   2017թ. հունիսից ձեռնարկել է Վահե Հակոբյանը՝ Քաջարանի կոմբինատի հաշվին մեկ տարի շարունակ (օրական) այնտեղ ուղարկելով 120 բանվոր եւ ինժեներատեխնիկական աշխատողներ, ինչպես եւ լեռնահանքային տեխնիկա:
Լիճք գյուղից մեզ հաղորդում են, որ այսօր իրոք Քաջարանի կոմբինատի ղեկավարության անունից մարդիկ են եկել՝ հանքավայրի տարածքից կոմբինատին պատկանող տեխնիկան հանելու նպատակով:
Սակայն, նույն աղբյուրի համաձայն, հանքագործները թույլ չեն տալիս տեխնիկան դուրս բերել հանքավայրից՝ պահանջելով Վահե Հակոբյանին եւ Միքայել Մինասյանին: