«Լիդիան»-ը հայտարարել է ՀՀ կառավարության հետ վեճերի առկայության մասին. չի բացառվում, որ դիմի միջազգային արբիտրաժ
«Լիդիան Ինթերնեյշնլ Լիմիթեդ» ընկերությունը հայտարարել է, որ Ամուլսարի ոսկու ծրագրի ճանապարհների շարունակական շրջափակման կապակցությամբ Lydian UK Corporation Limited եւ Lydian Canada Ventures Corporation Ընկերության դուստր կազմակերպությունները պաշտոնապես տեղյակ են պահել ՀՀ կառավարությանը, Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության եւ ՀՀ կառավարության միջեւ Ներդրումների խրախուսման եւ պաշտպանության պայմանագրի եւ Կանադայի կառավարության եւ ՀՀ կառավարության միջեւ Ներդրումների խրախուսման եւ պաշտպանության պայմանագրի շրջանակներում ՀՀ կառավարության հետ վեճերի առկայության մասին:
Այս մասին հայտնում են ընկերության մամուլի ծառայությունից:
Արդյոք Lydian UK-ը կամ Lydian Canada-ն կանցնեն բուն արբիտրաժային գործընթացին, կախված կլինի Հայաստանի կառավարության գործողություններից: Lydian UK-ը կամ Lydian Canada-ն չեն երաշխավորում, որ կանցնեն բուն արբիտրաժին կամ կդիմեն այլ միջազգային արբիտրաժային դատարան եւ կամ դրա հնարավոր արդյունքները: Ընկերությունը այս կապակցությամբ որեւէ հետագա մեկնաբանություն չի տրամադրելու, բացի օրենքով նախատեսված դեպքերը: