ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման հարցով հերթական հեռակա հանդիպումը տեղի կունենա հունիսի վերջին. Զախարովա (տեսանյութ)
17.06.2020 20:41
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է, որ հունիսի վերջին հեռակա կարգով տեսաժողով կկայանա ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման հարցով:
Վերջինս հավելել է, որ դեմ առ դեմ հանդիպումները կվերսկսվեն, երբ վերացվեն միջազգային ավիահաղորդակցության արգելքները՝ պայմանավորված կորոնավիրուսի համավարակով:
«Համանախագահները մշտական կապի մեջ են գտնվում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ: Հերթական հեռակա հանդիպումը նախատեսվում է իրականացնել մինչև ամսվա վերջ: Սահմանների բացման և միջազգային հաղորդակցության սահմանափակումների չեղարկման հետ մեկտեղ հանդիպումները կվերադառնան դեմ առ դեմ բնույթի»,- ասել է դիվանագետը՝ հավելելով, որ հստակ ամսաթվի մասին կտեղեկացվի ավելի ուշ:
Զախարովան հիշեցրել է, որ անցյալ ամիս համանախագահները համատեղ տեսահամաժողով են անցկացրել՝ քննարկելով ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման հարցը:
Զախարովայի ելույթը կարող եք լսել 51:56 րոպեից: