Խոր ցավով տեղեկացանք, որ 78 տարեկան հասակում երկրային կյանքին հրաժեշտ տվեց Կապանի բասկետբոլի երախտավոր Լյուդվիգ Ավագյանը։
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի և համայնքապետարանի աշխատակազմի անունից ցավակցում և զորակցություն ենք հայտնում Ավագյանների ընտանիքին, մերձավորներին, գործընկերներին և կիսում անդառնալի կորստի ցավը։
Լյուդվիգ Մուշեղի Ավագյանը ծնվել է 1946 թվականի փետրվարի 26-ին Կապան քաղաքում, բանվորի ընտանիքում։ Սկզբնական կրթությունը ստացել է Կապանի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցում, որի ընթացքում ընդունվել է նաև կոմերիտմիության շարքերը։ Դպրոցն ավարտելուց հետո 1966 թվականին ուսումը շարունակել է Երևանի հայկական պետական ֆիզիկական կուլտուրայի ինստիտուտի հեռակա բաժնում։
Իր աշխատանքային գործունեությունը նա սկսել է 1966 թվականից Կապանի մանկապատանեկան մարզադպրոցում՝ որպես բասկետբոլի մարզիչ, 1968 թվականին՝ Կավարտի 8–ամյա, այնուհետև թիվ 1 միջնակարգ դպրոցում՝ որպես ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ։ Մարզադպրոցի նոր շենքի կառուցումից հետո նա կրկին տեղափոխվել է մարզադպրոց և մինչ կենսաթոշակի անցնելը աշխատել մարզիչ, հրահանգիչ, իսկ 1994-2016թթ․՝ որպես տնօրեն։ Այդ տարիների ընթացքում համատեղությամբ աշխատել է նաև Կապանի թիվ 1, 2, 6, 7, 9 և այլ միջնակարգ դպրոցներում։ Նրա ղեկավարման օրոք բասկետբոլի պատանիների թիմը ունեցել է բազմաթիվ հաջողություններ, նվաճումներ և ՀՀ Ա խմբի մրցաշարում գրավել առաջին տեղը։
2022 թվականին Լյուդվիգ Ավագյանը համայնքի ղեկավարի կողմից պարգևատրվել է պատվոգրով՝ մատաղ սերնդի ֆիզիկական դաստիարակության գործում ներդրած ավանդի, համայնքում սպորտի մասսայականացման ու զարգացման գործում ունեցած հաջողությունների, երկարամյա բարեխիղճ և արդյունավետ մարզչական գործունեության համար։