Սիրելի՛ մայրեր, կանայք, քույրեր և աղջիկներ
Ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ ապրիլի 7-ի՝ Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ:
Գարնանաբույր այս տոնը ևս մեկ առիթ է մեր երախտիքի խոսքն հղելու ձեզ: Մեր հինավուրց պատմությունն ապացուցել է, որ դուք եղել և այսօր էլ շարունակում եք մնալ մեր ազգի հարատևման կարևոր երաշխավորը: Անգնահատելի է ձեր դերը հայ ընտանիքների կայացման, սերունդների դաստիարակության ու ազգապահպանության գործում: Հայ կինն իր անձնուրաց նվիրվածությամբ, հոգատարությամբ, բարությամբ ու եռանդով մշտապես եղել է հայ օջախի ամրությունը և միայն իրեն բնորոշ յուրահատուկ կամքով հաղթահարել բոլոր դժվարությունները:
Թող ձեր օջախներում միշտ լինի ջերմություն, սեր, հոգատարություն և բարություն:
Օրվա խորհրդին ընդառաջ ուզում եմ արտահայտել իմ անսահման սերն ու հարգանքը ձեր նկատմամբ և առանձնահատուկ շնորհավորել` հանուն հայրենիքի մարտիրոսված մեր քաջորդիների մայրերին, կանանց, քույրերին և դուստրերին։
Առանձնահատուկ ջերմությամբ ուզում եմ շնորհավորել ՀՀ Զինված ուժերի կին զինծառայողներին։
Սիրելի կանայք, դուք մեր հասարակության մեջ շատ կարևոր դեր եք զբաղեցնում և մենք հետևողական ենք լինելու, որպեսզի դուք համայնքում ունենաք բոլոր հնարավորությունները` ներգրավված լինելու համայնքի զարգացման բոլոր գործընթացներում:
Կրկին շնորհավորում եմ ձեզ այս գեղեցիկ օրվա կապակցությամբ և մաղթում խաղաղություն և ընտանեկան երջանկություն:
Աստված պահապան հայ ընտանիքներին։