Մարզի դատախազ Վազգեն Հարությունյանն արձագանքել է syuniacyerkir.am կայքի հրապարակմանը
Ս.թ. ապրիլի 26-ին syuniacyerkir.am կայքում հրապարակվել է հոդված՝ «Մարզի դատախազ Վազգեն Հարությունյանին եւ ոչ բարով ոստիկանապետ Արշավիրին» վերտառությամբ:
Հոդվածում մասնավորապես նշվել է՝ «Վերջին օրերին մարզում տեղի են ունեցել միջադեպեր, որոնց վերաբերյալ հանրությունը սպասում է Սյունիքի իրավապահ մարմինների գնահատականին կամ դիրքորոշմանը:
Մասնավորապես՝ ապրիլի 21-ին Կապանի ցուցարարներին ահաբեկելու նպատակով, Քաջարանի կոմբինատից (Մհեր Պոլոսկով տնօրենի հանձնարարությամբ) Կապան է գործուղվել վարձկանների խումբ:
Վարձկանները Կապանում իրենց դրսեւորել են ամենալկտի կերպով. այդ ամենի մասին տեսանյութեր կան սոցցանցերում:
Այնուհետեւ՝ ապրիլի 22-ին Կապանի Թումանյան փողոցում Վահե Հակոբյանը եւ իր թիկնապահը խուլիգանական արարք են թույլ տվել ցուցարարների հանդեպ. այդ մասին նույնպես տեսանյութեր կան սոցցանցերում:
Դու չե՞ք պատրաստվում գնահատական տալ Վահե Հակոբյանի եւ Մհեր Պոլոսկովի արարքներին:
Եթե նրանց արարքներում հանցակազմ չեք գտնում, ապա գոնե հիմնավորեք Ձեր պաշտոնական դիրքորոշումը եւ տեղյակ պահեք հանրությանը»:
ՀՀ ոստիկանության Կապանի բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Հ.Բաղդասարյանին հղած գրությամբ մարզի դատախազը մասնավորապես նշել է՝ «Անհրաժեշտ է ստուգել հոդվածում նշված փաստերը՝ արդյունքների մասին հայտնելով թերթի խմբագրություն եւ մարզի դատախազություն»: