Մայիսի 7-ին Կապանի արվեստի պետական քոլեջի մեծ դահլիճում տեղի ունեցավ համերգ
Մայիսի 7-ին Կապանի արվեստի պետական քոլեջի մեծ դահլիճում տեղի ունեցավ համերգ՝ քոլեջի ուսանողների, «Վերածնունդ» միջազգային մրցույթ-փառատոնի դափնեկիրների մասնակցությամբ: Օրեր առաջ Գյումրիում կայացած 6-րդ մրցույթ-փառատոնից մրցանակներով վերադարձան քոլեջի «դաշնամուր» մասնագիտության ուսանողներ Մերի Պետրոսյանը եւ Արկադի Անդրեասյանը, ովքեր եւ հանդես եկան կատարումներով: Համերգին ելույթ ունեցավ նաեւ Գյումրու միջազգային 4-րդ մրցույթ-փառատոնի դափնեկիր եւ 3-րդ մրցանակակիր, ֆլեյտայի դասարանի 1-ին կուրսի ուսանողուհի Լիա Գրիգորյանը, ով այս տարվա հունիսին կմասնակցի պատանի երաժիշտ-կատարողների «Նոր անուններ» 4-րդ միջազգային փառատոնին ու նվագախմբի հետ հանդես կգա Գյումրիում կայանալիք գալա համերգին, եւ քանոնի դասարանի 3-րդ կուրսի ուսանողուհի Մարիանա Գասպարյանը, ով հունիսին ելույթ կունենա Արցախում: Համերգը գեղեցիկ կատարումով եզրափակեցին «պարարվեստ» մասնագիտության ուսանողները: