Մայր Աթոռում և Հայոց Եկեղեցու թեմերում ամեն օր աղոթք կմատուցվի խաղաղության ու հայրենյաց պաշտպանների զորակցության համար
Սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից սանձազերծված լայնածավալ հարձակումների և շարունակվող պատերազմական այս օրերին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի տնօրինությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում և Հայոց Եկեղեցու թեմերում ամեն օր կմատուցվի մասնավոր աղոթք՝ խաղաղության և հայրենյաց պաշտպանների զորակցության համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմից: Արցախի թեմը կոչ է անում բոլոր արցախցիներին՝ մասնակից լինելու թեմի գործող եկեղեցիներում ամեն օր ժամը 19։00-ին կատարվող ժամերգությանը, որի ավարտին կկատարվի միասնական աղոթք՝ հանուն մեր երկրի խաղաղության և անսասանության։
«Յուրաքանչյուրի աղոթքը կարևոր է... Արթուն մնացեք, աղոթք արեք, որպեսզի փորձության մեջ չընկնեք (Մատթ.26:40-41)»,-ասված է Արցախի թեմի հաղորդագրությունում ։