Մեկ միավոր` ինը հնարավորից
Ֆուտբոլի Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 23-րդ տուրում «Գանձասար-Կապանը» մրցեց Գյումրիի «Շիրակի» հետ։ Թիմերը բաժանվեցին խաղաղությամբ` գրանցվեց գոլազուրկ ոչ ոքի`0։0։ Սա ձմեռային արձակուրդից հետո կապանյան թիմի երրորդ հանդիպումն էր եւ վաստակած միակ միավորը` ինը հնարավորից։ Այժմ առաջնությունում խաղադադար է հայտարարված` կապված Հայաստանի ազգային հավաքականի` Եվրոպայի 2020 թ. առաջնության ընտրական փուլի խմբային մրցաշարին մասնակցության հետ։ Մեր երկրի ընտրանին մարտի 23-ին արտագնա խաղում հարաբերությունները պարզելու է Բոսնիայի հավաքականի հետ, իսկ մարտի 26-ին «Հանրապետական» մարզադաշտում ընդունելու է Ֆինլանդիայի հավաքականին։«Գանձասար-Կապանը» հաջորդ խաղն անցկացնելու է ապրիլի 1-ին, հանդիպելու է Երեւանի «Արցախի» հետ։ Թե որքանով առաջնությունում հայտարարված խաղադադարից կօգտվի «Գանձասար-Կապանը»` բարելավելու իր խաղը, ցույց կտա ժամանակը։