Մեկ տարում ութ անգամ արձակուրդ մեկնած մարզպետը
Սյունիքի մարզպետարանի մեր աղբյուրը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 8-ին Վահե Հակոբյանը հերթական անգամ մեկնել է արձակուրդ, որն անց է կացնում արտերկրում:
Թե ինչ նպատակով է ընդամենը վերջերս արձակուրդից վերադարձած մարզպետը կրկին արձակուրդ վերցրել ու մեկնել արտերկիր՝ դժվար է ստույգ ասել:
Ոմանք պնդում են, որ նոյեմբերի 5-ին կապանյան ընտրություններում մերժվելուց հետո հոգեկան ծանր վիճակում է հայտնվել, եւ նորմալ պայմաններում հանգստանալու խորհուրդ են տվել:
Մեկ այլ կարծիքի համաձայն՝ Քաջարանի կոմբինատի դեկորատիվ տնօրեն Մհեր Պոլոսկովի հետ կանչվել է կոմբինատի գլխավոր բաժնետիրոջ գրասենյակ՝ դեռեւս ամիսներ առաջ բռնկված ու չմարված ֆինանսական սկանդալի առնչությամբ նոր բացատրություն տալու համար:
Շրջանառվում է նաեւ երրորդ տեսակետը. մարդը պարզապես աշխատանքից փախչել է, չէ՞ որ չորս օր անընդմեջ հաճախել է աշխատանքի, որը հազվադեպ երեւույթ է:
Ընթերցողին հիշեցնենք, որ Սյունիքի մարզպետի պաշտոնում տասներեք ամիս պաշտոնավարելու ընթացքում ութերորդ անգամ է նա մեկնում արձակուրդ՝ շրջանցելով ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքի անքննելի դրույթները եւ խորացնելով պարապության մատնված մարզպետարանի անգործունեությունը:
Հենց նման իրավիճակն էր հաշվի առել հայտնի գործիչը, երբ մարզպետի բացառիկ կարգավիճակը նույնացրել էր ֆիզարձակուրդում գտնվող նորահարսի հետ:
Մենք ուրախ կլինենք, եթե ՀՀ Ազգային ժողովի հայտնի աշխատասենյակից պատասխան տարածեին ասվածը հերքելու համար կամ պարզաբանեին, թե ինչով է պայմանավորված մարզպետի՝ տարվա մեջ ութերորդ անգամ արձակուրդ մեկնելու իրողությունը: