Դեկտեմբերի 29-ին Քաջարանի մշակույթի պալատում տեղի ունեցավ հայ մեծանուն բանաստեղծ Եղիշե Չարենցի 125-ամյակին նվիրված միջոցառում՝ «Հավերժի   Չարենցը» խորագրով:
Ցուցադրվեցին Եղիշե Չարենցի մասին Ֆրունզե Դովլաթյանի «Երկունք» ֆիլմից հատվածներ, Քաջարանի թիվ 2 և թիվ 1 դպրոցի աշակերտների մասնակցությամբ հնչեցին Եղիշե Չարենցի ստեղծագործությունները՝ բանաստեղծական տարբեր շարքերից, ֆլեյտահար-երաժիշտ  Լիլիթ Գրիգորյանը հնչեցրեց Սայաթ - Նովայի  «Քյամանչա» ստեղծագործությունը, պարային կատարմամբ հանդես եկավ պարուսույց Մելանյա Մարտիրոսյանի «Նռանե»  պարային համույթը՝ Սայաթ - Նովայի «Աշխարհումս իմն դուն իս»  ստեղծագործությամբ,  ցուցադրվեց մշակույթի պալատի գեղանկարիչ և դիզայներ Բաբկեն Գևորգյանի  «Չարենց և Նավզիկե» կտավը, միջոցառման ավարտին հյուրերին հանձնվեցին Չարենցի իմաստուն մտքերից հուշանվերներ՝ բացիկների տեսքով:
Միջոցառման հեղինակ և կազմակերպիչ Արուսիկ Պապյանը շնորհակալություն հայտնեց  «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»  ՓԲԸ-ի  «Բարեգործական հիմնադրամ» - ի  տնօրինությանը, (հիմնադրամի տնօրեն՝  պրն. Արմեն Ստեփանյան), ում հովանավորությամբ իրականացավ միջոցառումը: