Մեղրի, 24 ապրիլի 2016թ.
25.04.2016 11:49
Նախօրյակին՝ ժամը 19:00-ին, Մեղրու Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում կատարված պատարագից հետո Մեղրու տարածաշրջանի հոգեւոր հովիվ, արժանապատիվ Տեր Ռաֆայել քահանա Խաչիկյանի առաջնորդությամբ մարդկանց հոծ բազմությունը մոմերով, ջահերով եւ պաստառներով ուղղություն վերցրեց դեպի Փարամազի հուշահամալիր: Այնտեղ հոգեւոր հովիվը հանդես եկավ գոհաբանական աղոթքով:
Ապրիլի 24-ին մեղրեցիները վերստին հավաքվել էին Փարամազի հուշահամալիրում, որտեղ տեղի ունեցավ ոգեկոչման ու ծաղկեդրման արարողություն, որին, համայնքի բնակիչներից բացի, մասնակցում էին ՌԴ սահմանապահ զորամասի ներկայացուցիչները՝ շտաբի պետ, գնդապետ Ալեքսեյ Վասավի գլխավորությամբ:
Հավաքվածների առջեւ ելույթ ունեցավ Մեղրու քաղաքապետ Արշավիր Հովհաննիսյանը: Դրան հաջորդեց քաղաքի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցի աշակերտների եւ ուսուցիչների հոգածությամբ կազմակերպված գրական-երաժշտական համադրությունը: